ZMČR juniorů a open – den třetí

Ani dnes se červenobílá lavina nezastavila a dál přidávala pod vánoční stromeček další cenné kovy. Potěšitelný byl i fakt, že přes množství startů a vytíženosti, někteří plavci stále posouvali svá maxima. Nejde to do nekonečna, ale přístup mnohých z nich je příkladný. Asi nejvíce vytížená bude Charlene Crhová, jejichž individuální starty a starty ve štafetách se na prstech obou rukou nevejdou… A to je před námi ještě neděle!
ZLATO
Daniel GRACÍK 50 M open 22,77 (stejný čas zaplaval i Jan Šefl)
4×50 PZ mix jun 1:48,51
Tentokrát bude těch, kteří na stupně vítězů nedosáhli trochu víc. Vesměs se opět jednalo o nejlepší osobní časy, které ke kýžené medaili zatím nevedly. Až na jeden případ – znovu bych se vrátil k Ádě Vavřinové, která hostuje v Kometě, která v závodě na 200 M zvítězila ve skvělém čase 2:11,76 a vylepšila osobní rekord o téměř sedm sekund.
„Bramborové“ umístění dnes „zbylo“ na Jáchyma Ryšávku (50 M MJ 25,66) a Matyáše Jandíka (100 P MJ 1:04,74), páté místo vyplavala Eliška Hlavatá (50M MJ 28,83), šestá skončila Veronika Dvorská (100 P SJ 1:13,35). Do desítky se pak ještě vešli Adam Petrů (SJ) – 7. 100 P 1:04,45 a 8. 100 PZ 59,85 Erik Moskaliev (MJ) – 7. na 100 PZ 1:00,28 a 10. 100 P 1:06,68 Sabina Horáková 7. na 200 Z ve finále open 2:22,40 Andrea Vojtalová 8. na 200 M ve finále open 2:24,37 Tereza Čabanová (SJ) 10. na 50 M (29,36) a konečně Pavlína Dvořáková (MJ) 8. na 100 PZ (1:07,90).

Na vánočním stromečku v našich červenobílých barvách visí 11 zlatých, 10 stříbrných a 13 bronzových medailí!