ZMČR juniorů a open – den druhý

Druhým dnem pokračovalo plavecké klání nejlepších plavců v plzeňském bazéně. Na pořadu byly rozplavby na 100 VZ, 50 P, 200 Z (junioři bojovali o medaile), 100 M, 400 VZ (boj o medaile), semifinále 50 P a juniorské štafety 4×50 VZ. A už dopoledne jsme vybojovali šest medailí.
Natálie JANDÍKOVÁ 50 P SJ 32,10

Odpolední pořad začal semifinále „královské“ 100 VZ a boj medaile pro juniory, poté finále 50 P, 100 Z a 400 VZ, semifinále 100 M a štafety open na 4×50 VZ a přidali jsme další medaile.
ZLATO
Charlene CRHOVÁ 100 VZ MJ 56,23
Daniel GRACÍK-Adam NOVOTNÝ-Vilém MIKULA-Jan ČEJKA
4×50 VZ open 1:30,41 (o 0,01 s porazili Kometu Brno)
STŘÍBRO
Adam NOVOTNÝ 100 VZ MJ 51,68
Jan ČEJKA 400 VZ o 3:47,37

A co zmínit dál? Na 100 VZ určitě semifinálová účast čtyř mladších juniorek – vítězka Crhová, dále 5. Stella Anna Bartošová v osobáku 58,58, sedmá Bára Adamíková v osobáku 58,93 a desátá Eliška Hlavatá (59,90), z juniorů pak „bramborové“ místo pro Jáchyma Ryšávku v osobáku za 52,07. Finále na 50 m prsa open a opět po půl roce výborné představení Lydie Štěpánkové, která, stejně jako v létě, obsadila čtvrté místo v čase 31,51… Hned za ní skončila Natka Jandíková (32,25). Sedmé místo na 100 M bere v kategorii mladších juniorek Bára Adamíková (1:06,13), deváté místo pro Vildu Mikulu na stejné trati (55,96 SJ), páté pro Jáchyma Ryšávku (56,16 MJ).

Suma za dva dny, v polovině domácího šampionátu, čítá 21 medailí (8 – 6 – 7).