Víkend závodů

Minulý víkend byl ve znamení závodů na několika místech České republiky. V bazénu i venku 🙂

V Praze v sobotu proběhla Jarní cena Prahy, kde startovalo celkem 34 našich plavců. Z bodovaných 51 družstev jsme obsadili 8. místo. nejvíce se v „dlouhém“ podolském bazénu dařilo Jakubu Šprincovi (roč. 2010), který byl čtyřikrát druhý – 50 VZ (30,09), 100 VZ (1:07,81), 50 Z (35,93) a 100 Z 1:14,65), třetí byl na 200 Z (2:51,68), Tomáš Válek (2009) byl druhý na 200 M 2:37,59) a na stupně vítězů se dostala i Barbora Adamíková, která byla druhá na 100 VZ (1:03,96). Ve velmi silně obsazených závodech se ještě do první desítky vešli – Bára Adamíková šestá (200PZ), sedmá (50VZ) a devátá (200VZ), Stella Anna Bartošová pátá (200VZ), sedmá (100VZ) a devátá (50 VZ), Aneta Brandýská pátá (100 a 200 P), Jan Drahorád byl 4. na 200 PZ, Šimon Odvárka dvakrát osmý na 50 a 100 Z,  Patrik Pecina devátý na 50 Z, Sofie Pecinová osmá na 200 PZ, stejné místo obsadila i Lota Rejmanová (100 M a 200 PZ), Nelly Straková byla šestá na 200 P,  osmý byl Martin Svoboda na 200 P, Tomáš Válek přidal dvě pátá místa 100 M a 200 VZ a dvě osmá místa vybojoval i Jakub Zemánek. I ostatní naši plavci tréninkových skupin TM1 – TM4 si vytvořili celou řadu nejlepších osobních časů, ale na umístění mezi nejlepší to tentokrát nestačilo.

Do Jablonce nad Nisou odjely dvě plavkyně „honit“ ještě časy k možné kvalifikaci na mistrovství ČR juniorů na závody O cenu Bižuterie. Více se dařilo Idě Ferraře, která byla druhá na 100 m znak, kdy zaplavala čas 1:08,67, dále skončila pátá na 200 PZ a devátá na 100 M. Anička Pátková, která se delší dobu potýkala s covidovým onemocněním a na závodech se objevila po dlouhé době, skočila nejlépe pátá na 100 Z a na 100 VZ (tady v osobáku) a sedmá na 50 VZ.

Úplně tady opomíjíme naše zimní plavce.

Jedna z posledních soutěží se v sobotu uskutečnila na jezeře Pískáč v Záříčí na Hané jako 20. ročník Vítání jara.. V příjemně „studené“ nebo „teplé (?)“ 🙂 vodě plavala Jana Řezníčková 1000 m a skončila na 4. místě v čase 18:42,0. Stejné umístění ji patří i v hodnocení Českého poháru v zimním plavání ve své věkové kategorii. Renata Nováková, která na Moravě nestartovala, však vede v kategorii žen v letošní sezóně. Náš klub je pak v hodnocení na 12. místě. Do konce sezóny chybí jeden závod – v sobotu 2. dubna to bude Mistrovství Nové Paky na rybníku Bahňák.